image description
ערוץ הפודקאסטים של טקדה ישראל
קחו נשימה: שיחה על סרטן ריאה

מוזמנות ומוזמנים להאזין לפרק מרתק עם מיכל זגון-רוגל וד"ר מור מושקוביץ', מנהלת השירות לגידולי ריאה במכון דוידוף, המרכז הרפואי "רבין" בילינסון, שבאה לספק לנו תשובות על כל השאלות החשובות בסרטן ריאה. למי יש סבירות גבוהה, מסיבות גנטיות למשל, לפתח סרטן ריאה? האם הסטיגמה על הקשר בין סרטן ריאה לעישון נכונה? מה הם התסמינים וכיצד להגיע לאבחון מוקדם ככל הניתן? האזנה נעימה.

מיתוסים בנושא סרטן ריאה

סרטן ריאה הוא אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר, ובמהלך השנים נוצרו סביב המחלה מיתוסים רבים – חלקם נכונים, חלקם נכונים באופן חלקי בלבד ויש מהם שאינם נכונים כלל. מיכל זגון-רוגל ביחד עם דר' סיון שמאי, מנהלת שירות אונקולוגיה של הריאות וסרקומה, מרכז רפואי "איכילוב", ינסו לעשות לכן.ם סדר בכל הקשור למיתוסים ולתת מידע נכון ומהימן על סרטן ריאה. האזנה נעימה.

סוגיות הנוגעות למיניות ומחלת הסרטן

מוזמנים להאזין לפודקאסט בנושא מיניות ומחלת הסרטן, בו אנו מארחים את ד"ר הדס גנץ-סורוצקי, רופאה אונקולוגית בכירה, ועדי חסיד מטפלת מינית, זוגית ומשפחתית – שתיהן מבית חולים "שיבא", תל השומר.
חולי סרטן בכלל וחולי סרטן ריאה בפרט, הצעירים והמבוגרים שונים זה מזה, בחומרת המחלה וצורת ההתמודדות עמה, אך רבים מהם מעוניינים לשמור על שגרת חיים לצד המחלה, שגרה שיכולה לתרום לאיכות חיים טובה יותר.
בפרק זה נעסוק באתגרים שהמחלה מביאה בתחום היחסים והמיניות ונשמע איך בכל זאת ניתן לשמור על שגרה מיטיבה. בנוסף נשוחח על פערי המידע שנוצרים בגלל הקושי בלדבר על נושא רגיש זה ונסיים בטיפים מעשיים, לאן ולמי לפנות לייעוץ והכוונה.
*המידע המועבר בפודקאסט אינו מחליף התייעצות עם הרופא.ה המטפל.ת.

חודש המודעות לסרטן ריאה: ד"ר נטלי מימון-רבינוביץ', מנהלת השירות לגידולי ריאה, מרכז רפואי מאיר

חודש נובמבר, הוא חודש המודעות העולמי לסרטן ריאה, מיכל זגון-רוגל מארחת את ד"ר נטלי מימון-רבינוביץ', מנהלת השירות לגידולי ריאה במכון האונקולוגי, במרכז הרפואי "מאיר" בכפר סבא.
ד"ר מימון-רבינוביץ' משתפת בפתיחות על הדרך שלה לעיסוק ברפואה, על סרטן ריאה וההתקדמות שנעשתה בתחום והטיפולים הקיימים. השיפור הדרמטי ביכולות הטיפול בסרטן ריאה בשנים האחרונות, הביא לשינוי גדול בחייהם של מטופלות ומטופלים רבים. חיים לצד המחלה, בהם ממשיכים לעבוד, לתפקד ולהסתכל קדימה.

על התנהלות חולים אונקולוגיים בימי קורונה – ד"ר עבד אגבריה בשיחה עם ד"ר נעם אסנה

מוזמנים להאזין לשיחה חשובה, על קורונה, מחלות אונקולוגיות בכלל וסרטן ריאה בפרט, שהתקיימה בין ד"ר נעם אסנה וד"ר עבד אגבריה מנהלי מכונים אונקולוגיים בבתי חולים ברזילי ובני ציון. השיחה התמקדה בחשיבות השמירה על מעקב רציף והמשכיות הטיפול אצל הרופא המטפל. ניתן הסבר מדוע המיגון ושמירת המרחק כל כך חשובים אצל חולים עם מחלה פעילה ודנו בשאלה האם חולים אונקולוגיים אכן נמצאים בסיכון יתר.

מהו סרטן ריאה מסוג +ALK? – פודקאסט עם ד"ר מור מושקוביץ

ד"ר מור מוסקוביץ' מהמרכז הרפואי רמב"ם מסבירה על סרטן ריאה מסוג + ALK :
מהם התסמינים? כיצד ניתן לאבחן? מהם הטיפולים הקיימים היום?

האם מוזיקה יכולה להשפיע על הבריאות שלנו? – פודקאסט עם מיכל זגון-רוגל

מוזמנים להאזין לפודקאסט נוסף מבית Med.Talk בו אנו מארחים לשיחה מרתקת את מיכל זגון רוגל, מנהלת קשרי החוץ של טקדה ומרצה בנושא מוסיקה ובריאות.
נדבר על מוזיקה וההשפעה המיטיבה שיש לה על הנשימה, על לחץ וחרדה, כאב ואפילו על מחלות לב ואלצהיימר. נקבל טיפים איך לייצר פלייליסט שמעודד יצירתיות ואחר שמעודד רוגע ומשרה שינה.

מדברים ומתרגלים מיינדפולנס – פודקאסט עם יהודית כץ

מוזמנים להאזין לשיחה עם יהודית כץ, פסיכולוגית המתמחה בחשיבה חיובית ומי שהקימה את הפודקסט הפופולרי "חושבים טוב". נשוחח עם יהודית על מה זה בכלל מיינדפולנס?
איך קרה שהמדיטציה הזו נהייתה כל כך פופולרית? וכיצד בעזרת תרגול קצר ניתן לשפר את הריכוז, העומס הרגשי, לנקות את המחשבה, למצוא שקט ואולי אפילו להיות מאושרים יותר. ולבסוף נתנסה יחד בתרגול קצר ומהנ

שיחה על אושר ומחלות כרוניות – פודקאסט עם יהודית כץ, פסיכולוגית חיובית

מהו אושר? מה צריך לעשות בכדי להרגיש מאושר? האם אפשר להיות חולה במחלה כרונית ועדיין להיות – מאושר? מסתבר שכן. מוזמנים להאזין לשיחה שקיימנו בנושא עם יהודית כץ – פסיכולוגית חיובית ובעלת הפודקסט "חושבים טוב".